oryginalne upominki dla pracowników, skarpety

Oryginalne upominki dla pracowników

Skarpetki reklamowe dla firm jako gadżet
oryginalne upominki dla pracowników, skarpety

Oryginalne upominki dla pracowników

Obdarowywanie siebie nawzajem jest tak naprawdę stare jak świat i znane od wieków.

Dawniej obdarowywano siebie z różnych okazji – najpierw był to rodzaj wymieniania się darami, natomiast z biegiem czasu ofiarowanie komuś daru, prezentu kojarzone było z wyrazem szacunku do drugiego człowieka.

Jeszcze później dary i upominki były symbolem czegoś wyjątkowego, gdyż ludzie zaczęli obdarowywać się upominkami z różnych, ważnych okazji – ślubu, narodzin dziecka, awansu społecznego, później imienin, urodzin czy różnorakich świąt.

Obecnie kontynuujemy ten zwyczaj w różnych okolicznościach i nikogo nie dziwi prezent z okazji świąt czy naszych imienin. W dalszym ciągu nawet drobny podarunek jest wyrazem naszej sympatii i szacunku w stosunku do obdarowanego.

Aktualnie bardzo modne w wielu przedsiębiorstwach jest wręczanie pracownikom prezentów. Dziś przyjrzymy się upominkom dla pracowników – czym są, jakie mogą być upominki, co znaczą – o tym przeczytaj poniżej!

Prezenty firmowe dla pracowników

Wszyscy uwielbiamy prezenty – w tej kwestii nie są znane nam osoby, które nie lubią otrzymywania prezentów. Zarówno dawanie jak i otrzymywanie upominku od innych jest wielką przyjemnością. Podczas dawania i brania następuje wymiana pozytywnej energii, którą wszyscy lubimy szczególnie wtedy, kiedy otrzymujemy spersonalizowany prezent – taki specjalnie dla nas i z myślą o nas.

Oryginalny prezent, który określa nas – nasz charakter, osobowość, zainteresowania, stanowisko oraz okazję – odejście na emeryturę, prezent świąteczny, podziękowanie za zaangażowanie w jakiś projekt.

Prezent plus eleganckie, gustowne opakowanie to ważne elementy relacji zawodowych
i z pewnością są mile widziane wśród każdej załogi.

upominki dla pracowników

Czym są upominki dla pracowników

Upominki dla pracowników są swoistą wymianą energii na poziomie pracodawca – pracownik i są bardzo częstą praktyką stosowaną w wielu przedsiębiorstwach – i tych małych i tych dużych.

Pracodawcy obdarowują swoich pracowników z różnych okazji i w różnym celu – tak, tak, nie zawsze prezent od pracodawcy jest całkiem bezinteresowny 🙂

Prezenty dla pracowników są rodzajem podziękowania za dotychczasową pracę, są siłą sprawczą motywującą do dalszej, wytężonej i efektywnej pracy, są elementem przyjemności w okresie Bożego Narodzenia czy Nowego Roku – w każdej z tych sytuacji są narzędziem ściślejszego związania pracownika z firmą i impulsem motywującym na przyszłość.

Nie od dziś wiadomo, że jeśli w miejscu pracy pracownik czuje się dobrze, jest doceniany, to chętnie wykonuje swoje działania, jest lepiej zorganizowany, bardziej efektywny.

Z jakich okazji możemy otrzymać w pracy upominek

Jakie są najczęstsze okazje, w których pracownicy otrzymują prezenty od firmy?

Oto lista najczęstszych:

5
prezent z racji awansu,
5

prezenty świąteczne dla pracowników z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy zakończenia roku,

5
prezent dla pracownika, który przechodzi na emeryturę,
5
prezenty dla pracowników z okazji ich ślubu, narodzin dziecka,
5
prezenty i gadżety za wykonanie z sukcesem dużego projektu,
5
pożegnanie szefa, kierownika, czy innej osoby;

Sposobności na prezent może być oczywiście znacznie więcej, gdyż to zależy od firmy i zakresu jej działalności, ale faktem jest, że pracownicy otrzymują od swoich pracodawców przeróżne, coraz bardziej oryginalne prezenty i gadżety.

Mówiąc o prezentach, nie mamy na myśli premii czy podwyżki, która udzielana jest na innych zasadach, ale o drobnych upominkach, które otrzymują wszyscy pracownicy, a okazja do ofiarowania pracownikom oryginalnego gadżetu jest tak do końca nieważna.

Drobne upominki dla pracowników – pomysły

Pracodawcy prześcigają się w tym, jaki prezent dla pracownika wybrać i z jakiej okazji.

Dawniej standardem było obdarowanie pracownika piórem, długopisem, kalendarzem, słodkościami, ale z biegiem czasu na pierwszy plan wysunęły się spersonalizowane kubki, termosy, breloczki, pudełka do przechowywania, saszetki na drobiazgi, otwieracze czy korkociągi do wina.

Wśród oryginalnych prezentów można znaleźć również zaproszenia na udział
w degustacjach, wybranych kursach, organizowanych zabawach, spotkaniach – tego typu prezenty wymagają jednak dużej wiedzy o pracowniku i sprawdzają się raczej w mniejszych firmach.

Popularnym rodzajem prezentów jest też obdarowanie nie tylko pracownika, ale też pośrednio jego rodziny, gdyż jeśli pracownik otrzyma karnety na siłownię, dwuosobowe bilety do kina czy kawiarni, to z pewnością skorzysta też z tego jego współmałżonek.

Obecnie każdy pracodawca wie, że jego pracownik może być i jest żywą reklamą nie tylko
w pracy, ale i poza nią, więc prezentem stają się coraz częściej drobne części garderoby ze spersonalizowanym nadrukiem czy często też logo firmy.

W tej grupie znajdziemy nie tylko świąteczne krawaty, szale, czapki, rękawiczki czy skarpetki.

Dziś przyjrzyjmy się skarpetkom, jako rodzajem wyszukanego prezentu dla każdego pracownika zarówno z okazji święta bożego narodzenia, jak i wielu innych.

skarpety jako niewielki upominek dla pracownika

Spersonalizowane skarpety – oryginalny prezent dla pracownika

Noszenie skarpet przeszło transformującą rewolucję – były czasy, gdy skarpety musiały być dopasowane kolorem do koloru butów i spodni, później w czasach, gdy królował Michael Jackson, noszono białe skarpety, do przykrótkich spodni.

W obecnych czasach również obowiązuje skarpetkowy dress code, ale króluje też pewna dowolność w zależności od naszych upodobań.

Nikogo nie dziwi w tych czasach elegancko ubrany mężczyzna w garniturze i w kolorowych skarpetkach – wręcz budzi przyjemne skojarzenia jako człowieka wyluzowanego, pełnego odwagi nieco nonszalanckiego i oryginalnego – to wręcz zaleta i zachęta do bliższego kontaktu – a jeśli za tym idzie kompetencja, to sukces murowany.

A skarpety do szpilek? Tak, szpilki w tej wersji też są możliwe!

Ten na pierwszy rzut oka niepasujący element garderoby sporo mówi o jego właścicielu, jako o osobie ciekawej, odważnej, otwartej na doświadczenia, o jego indywidualności i polocie – warto więc łamać ubraniowe konwenanse.

A co, jeśli w naszym miejscu pracy, w firmie jest wielu tak oryginalnych ludzi ubranych
w ciekawe skarpetki? Świadczyć to może o tym, że mamy do czynienia z osobami
o wesołym usposobieniu, kreatywnych, pełnych energii i otwartych na świat – każdy klient chętnie skorzysta z oferty niebanalnej, niekonwencjonalnej firmy.

Jakie więc znajdziesz skarpety w naszej ofercie polecane na upominek dla pracowników:

5
klasyczne – w tej grupie znajdziesz jednobarwne, stonowane, lub kolorowe z indywidualnym nadrukiem adekwatnym do Twojej pracy, również z logo firmy – firmowe nadruki są mile widziane,
5
sportowe – z nadrukiem zgodnie z Twoją aktywnością, hobby, zainteresowaniami, pracą zawodową,
5
stopki – kolory i nadruk jak powyższe – dla każdego coś dobrego,
5
podkolanówki – idealne z własnym wzorem np. dla miłośników jeździectwa,
5
dedykowane, na indywidualne zamówienie (np. niestandardowy rozmiar, wysokość skarpet, inny rodzaj ściągacza itp.).
Najciekawsze jest to, że w ofercie bedivin.com, możemy mieć bezpośredni wpływ na to, jak będą wyglądać nasze skarpety. Możemy wybrać kolor czy zestaw kolorów, nadruk wg naszego uznania, logo firmy, czy jakieś przesłanie, wysokość skarpet, możemy dobrać odpowiedni zestaw na każdy dzień tygodnia, możemy wybrać skarpety, które składają się z zaskakującego zestawu – każda skarpeta inna. Jednym słowem kreatywność w projektowaniu spersonalizowanych skarpet jest wręcz nieograniczona!

Prezent dla pracownika – prezent dla klienta

Prezent dla pracownika to nie jedyna opcja, którą każdy szef firmy wybiera. Poprzez drobny prezent, gadżet firma buduje relację z pracownikami (z uwzględnieniem pracowników zdalnych) – to samo dotyczy klientów firmy – w taki sposób buduje się markę swojej firmy – warto o tym pamiętać.

Zawsze warto obdarowywać pracowników jak i klientów swojej firmy.

Klienci firm są obdarowywani z podobnych okazji co i pracownicy, czyli:

5
święta,
5
zakończenie roku,
5
zakończenie współpracy,
5
podziękowania za wspólną pracę, projekt.

Podsumowanie

Wręczanie prezentów dla pracowników za sukcesy zawodowe jest bardzo istotne dla firmy, gdyż motywuje ich do pełnego wykorzystywania swojego potencjału. Nagrodą może być pochwała lub premia, ale też drobne prezenty, które nie tylko motywują każdego pracownika, lecz także budują jego lojalność poprzez wpływanie na emocjonalną stronę jego kontaktów z firmą, a to z kolei rzutuje na lojalność klientów.

Praktyczny prezent dla pracowników z całą pewnością może sprawić, że każda osoba pracująca w naszej firmie poczuje się ważna, doceniona bez względu na to, jakie stanowisko piastuje i jaka jest okazja do otrzymania upominków, natomiast ofiarowanie klientom drobnych gadżetów jest doskonałym pomysłem na budowanie więzi zawodowych i biznesowych – bardzo do tego zachęcamy!