prezent biznesowy

Prezenty dla klientów lub partnerów biznesowych

Skarpetki reklamowe potem otem
prezent biznesowy

Prezenty dla klientów lub partnerów biznesowych

Wręczanie sobie prezentów jest bardzo miłym zwyczajem, który jest ceniony od wielu lat. Przeważnie jest on praktykowany w okresie świątecznym lub z okazji innych, ważnych wydarzeń – urodzin, imienin, ślubu etc. Obdarowywanie się upominkami to obyczaj powszechnie obowiązujący nie tylko na gruncie prywatnym, lecz także biznesowym. Dobry przedsiębiorca, oprócz zdolności przywódczych, powinien cechować się również empatią i inteligencją emocjonalną. W związku z tym, wielu przedsiębiorców chcących zbudować więź z klientami lub kontrahentami, decyduje się na przygotowanie dla nich podarków np. z okazji świąt Bożego Narodzenia. Jakie prezenty dla klientów i współpracowników będą odpowiednie?

Dlaczego warto wręczać prezenty biznesowe?

Obdarowywanie pracowników lub klientów drobnymi upominkami z okazji ważnych uroczystości jest niezwykle opłacalną inwestycją. Praktyczny podarunek pozwala przede wszystkim na kreowanie pozytywnego wizerunku firmy, a także wpływa na budowanie trwałego zaufania i większego przywiązania klienta do danej działalności. Wręczanie prezentów partnerom biznesowym przyczynia się stworzeniu oraz podtrzymaniu dobrych relacji. Wybierając upominki dla kontrahentów, należy uwzględnić również pracowników. Personalizowany prezent sprawi, że z pewnością poczują się potrzebni i docenieni, co potęguje zapał i motywację do pracy. Oprócz tego, miły podarunek z pewnością zacieśni więzy między pracodawcą a pracownikiem.

Odpowiedni prezent dla klienta biznesowego

Przy wyborze idealnego prezentu, warto poświęcić czas na poznanie preferencji klienta oraz personalizację, aby posiadać pewność, iż dany produkt przypadnie do gustu obdarowanej osoby. Praktyczny upominek powinien cechować się oryginalnością oraz solidnością wykonania. Jednak bardzo rzadko przedsiębiorcy mają na to czas. Zdarza się również, że prezent firmowy może okazać się niewypałem, a konsument nie będzie zadowolony z jego otrzymania. To może mieć miejsce wtedy, gdy podarunek będzie zbyt odważny lub niedopasowany do charakteru osoby, która go dostała. W związku z tym, należy wybrać uniwersalne upominki, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na zapoznanie się z gustem odbiorców. Warto zaznaczyć, że podarunki dla klientów B2B to idealne narzędzie służące do osiągnięcia strategicznego celu dla działalności. Niemniej jednak osobiste prezenty powinny być raczej zarezerwowane dla osób, których łączy mocniejsza więź z przedsiębiorcą np. kontrahenci lub pracownicy.

Sprawdzony prezent biznesowy dla klientów to:

5

 kosz prezentowy z naturalnymi przetworami,

5

podarowanie zaproszenia na spotkanie integracyjne lub wigilię firmową,

5

personalizowany kubek (do środka można wrzucić saszetkę z herbatą lub czekoladą),

5

szklana statuetka z podziękowaniami, życzeniami etc.,

5

ekskluzywne czekoladki.

Prezent biznesowy dla partnera biznesowego

Warto zaznaczyć, że partnerzy biznesowi, zwłaszcza ci, którzy od lat związani są z daną działalnością, przeważnie posiadają już mocne więzi z przedsiębiorstwem. Pomimo tego, warto jest przygotować prezent również dla nich, co jeszcze bardziej ociepli relacje dwóch stron. Nie wolno jednak zapominać o tym, że znajomość wspólników oparta jest przede wszystkim na wspólnym interesie i podejmowaniu ważnych transakcji. W związku z tym, bardzo istotne jest tutaj zachowanie kultury i subtelności.

Zazwyczaj wspólnicy bardzo dobrze się znają, posiadają wiedzę na temat swoich rodzin, hobby, ulubionych restauracji itp. Łączy ich również lojalność i wzajemne zaufanie. Często również spotykają się poza miejscem pracy, bądź po prostu – są przyjaciółmi. Zdarza się jednak, że partnerzy biznesowi utrzymują znajomość jedynie w celach komercyjnych, a ich upodobania, pasje często pozostają tajemnicą. Wobec tego, złą decyzją będzie obdarowanie takiej osoby zbyt osobistym prezentem.

W takiej sytuacji praktycznym i zarazem eleganckim upominkiem będzie wykwintny alkohol, wysokiej jakości czekolada lub stylowe spinki do mankietów. W tej roli znakomicie sprawdzi się również smartband lub inne, doskonałe narzędzie, służące do ułatwienia sobie codziennej pracy np. zestaw słuchawkowy.

Nie można zapomnieć również o bonach podarunkowych lub voucherach. Wręczenie zaproszenia na wykwintną degustację w eleganckiej restauracji lub podarowanie biletu na ważny mecz to doskonały pomysł, aby wzbudzić pozytywne emocje u nawet najbardziej wymagających osób. Wizyta w salonie piękności lub wspólne, integracyjne wyjście to również luksusowe prezenty, sprawiające niesamowite wrażenie.

personalizowane skarpetki

Skarpety z nadrukiem – wyjątkowy prezent biznesowy

Obecnie noszenie skarpet dopasowanych do koloru stylizacji lub butów już dawno stało się przeżytkiem. Ich kolorowe wzory w połączeniu z eleganckim garniturem budzą wręcz zachwyt wśród osób, które zazwyczaj odbierają takiego człowieka jako bardzo oryginalnego i przede wszystkim wyluzowanego.

Ozdobny element garderoby, jakim są jaskrawe skarpetki, może naprawdę wiele świadczyć o osobie, która je nosi. Z pewnością są oznaką niekonwencjonalnego stylu, otwartości na nowe wyzwania oraz odwagi.

Oryginalne skarpetki noszone przez partnerów biznesowych będą tak naprawdę zapewnieniem, że klienci mają do czynienia z ludźmi o kreatywnym uosobieniu, pełnymi energii oraz niezwykle pogodnymi, co bez wątpienia przyczyni się do zbudowania pozytywnego wizerunku działalności.

Najczęściej podkolanówki, stopki, jak i klasyczne oraz sportowe skarpetki są personalizowane. Oznacza to, że istnieje możliwość wybrania koloru, wzoru, a nawet długości produktu. Bez trudu można na nich umieścić nadruk z ulubionym cytatem, przesłaniem lub logo firmy, co przyczyni się do tego, że osoba nosząca takie skarpetki stanie się żywą reklamą danej działalności.

Kiedy i za co wręczyć prezent klientom lub partnerom biznesowym?

Upominki zazwyczaj ofiaruje się drugiej osobie z uwagi na nadchodzące święto lub ważne wydarzenie, jednak tak naprawdę sprawienie komuś prezentu nie wymaga specjalnych uroczystości. Niemniej jednak firmy, zarówno te małe jak i duże, obdarowują klientów biznesowych, współpracowników oraz wspólników zazwyczaj podczas:
5

narodzin dziecka lub zawarcia związku małżeńskiego,

5

odejścia danej osoby z pracy (w ramach podziękowania),

5
odejścia danej osoby na emeryturę,
5
Wielkanocy lub Bożego Narodzenia,
5

uzyskania awansu lub wykonania wymagającego projektu,

5

imienin, urodzin etc.

Podsumowanie

Faktem jest, iż każdy człowiek z całą pewnością uwielbia otrzymywać prezenty, zwłaszcza takie, które nagradzają go za odpowiednio wykonaną pracę. Tyczy się to również budowania dobrych relacji w biznesie – przełożeni bardzo często w ten sposób odwdzięczają się swoim pracownikom, kontrahentom i współudziałowcom. Warto zaznaczyć, że miłym gestem jest nie tylko przyznanie premii, lecz również obdarowanie skromnym upominkiem, który z pewnością świetnie wpłynie na budowanie więzi zawodowych.